عروسک کوکی خوشبخت !

 

«خسته مون کردی بهتره خفه شی چرا شما دوتا نمیفهمید که همه می دونند درچه حدی هستید. و چقدربدبختید وچقدرمتاسف می شم براتون وقتی لحظاتتون فقط بدبختیه و این توی چهره پژمرده هردوتون به وضوح دیده می شود .»

 «بابا بی خیال ! خودتو جر میدی که چی بشه جز اینکه شورتتو پاره کنی فایده ای نداره . به زندگی الانت نیگا کن خجالت بکش برادر! این اداها رو هم بذار دم کوزه ...»

 

- به دوست خوشبختم :

(و با این امید که اثر نشادری که به واسطه مطلب قبلی ام یک عضوی از بدنشان را اذیت کرده بود، حداقل بعد از گذشت چند ماه، کمرنگ تر شده باشد!)

 مطلب قبلی و پیغام هایی که برایم گذاشته بودید و رویت های متعدد و بیشماری که بر آن واقع شده بود(قریب 2000 نفر)، انگیزه جدیدی به من داد که بنویسم. مخصوصا هر چه این پیغام ها به فحش نزدیک تر می شد، انگیزه های من بیشتر انگیزه پیدا می کردند. که دو تا از مودبانه ترین هایش مطالب فوق است. خواندنشان خالی از لطف نیست و اگر آن ها را ندیده اید توصیه می کنم حتما تورقی بفرمایید !!

 ماهیت کثیف این آقایان و یحتمل خانم ها - مورد اشاره در مطلب ماضی –  به بهترین وجهی در همین پیام های ساده، صمیمی ! و پر بُرد! قابل اکتشاف است و دو مورد از مهمترین هایش :

 ۱) در ادبیات آقایان مفاهیمی چون «شورت» و «جر دادن» و ... بسیار پر رنگ است. اولا گناه این موضوع به محیط کاری فعلی شان بر می گردد که حداقل وظیفه محوله شان به ترکیب این دو کلمه و ترکیب های دیگری که می شود با آن ها درست کرد، بر می گردد و الخ.

۲) قاطی کردن فرد ( افراد یا بهتر بگویم کل اعضای خانواده تان) با پرونده اتهامی شما.حالا می خواهد همسر آدم باشد، پدر و مادر و یا هر آشنای دیگری. این هم کار متدوالی است که دیگر  روتین زندگیشان شده.

 به خدا عزیزم درکت می کنم! آدم های قوی تر از تو ... ، قوی تر از شما نیز محیط زندگی و امرار معاش، دامنه لغت گویش شان را عوض کرده، تو که جای خود داری. این گناه تو نیست تو فقط قبول کردی در یک همچو محیطی کار کنی و لا غیر ... مابقی اش را آن ها خوب می دانند... . چشم باز می کنی می بینی تبدیل به یک دایناسورشده ای که خودت هم از خودت می ترسی !

من متاسفانه آن قدر آدم خوشبخت یا مشهوری نبوده ام که بیش از چند روز یا چند ماه آن هم به عنوان متهم، به شما یا تیپ شماها جواب پس بدهم و متاسفانه داده هایم برای تحلیل شخصیتی تان خیلی خیلی محدود است. اما یک دوست روانشناس قابل، می شناسم که بیشتر خواهد توانست چهره به یادماندنی، خوشبخت و مشهور شما (!) را برای خودت و احتمالا ما فلک زده های بدبخت، ترسیم کند.

 اما بروم سر اصل مطلب و مقوله خوشبختی (!) با این امید که خیلی احساس خود خر کم بینی(خر = بزرگ)، به تو دوست عزیز دست ندهد که نگاه کن یک پیام ساده ما چقدر او را به جواب دادن وا داشت. نه... ! مساله چیز دیگریست ما آدم های این کاره! از هر بهانه ای برای فاتحه خواندن به ناموس عظمایتان حداکثر بهره را می بریم، ناموس عظمایی - که یک زمانی مقام هایی بود(!!) و حالا انگار خود «جمهوری بی جمهورتان»  شده است. - و اینکه می دانیم علیرغم مازوخیسمی که دارید، انجام این فعل در مورد آن ها، بیشتر ارضایتان می کند تا در مورد خودتان، حالا چه بهتر که شما خود بسترساز این جملات من باشید.

 به هر شکل خطاب به تو دوست عزیزی که من و همسرم را بدبخت می بینی و آن مصدر مجعول را در چهره پژمرده ما دو نفر رصد می کنی می گویم:

 مگر بدبختی چیز بدی است وقتی که ملت، جای پول نفت سر سفره شان گوجه فرنگی (کیلویی 2400 تومان!) نیز زیادی می کند و مرفهی حساب می شود.

 مگر بدبختی چیز بدی است وقتی که 3ماه حقوق یک مهندس جوان وخوش فکر، یک متر مربع آپارتمان در «جنت آباد شمالی»  هم نمی شود، تازه اگر 90 روز بتواند با نان خشک و آب سر کند و یک متر مربع برایش کافی باشد تا بتواند جلوی چهره شما خوشبخت ها (!) پرزنت بدبختی هایش را خون بریند !

 مگر بدبختی چیز بدی است وقتی که بزدلانی مثل تو که به اندازه « ه »  کلمه «خواجه»  هم دل ندارند که اسمشان را آن هم در یک وبلاگ ساده و – صد البته بی بند و بست – بنویسند، با آدم فروشی به همه چیز رسیده اند و به ظاهر خوشبخت !! .... مگر بدبختی چیز بدی است که مثل تو نباشیم.

 اگر تو آن کسی هستی که من می شناسم و خوشبختی آن چیزی است که تو و امثال تو بی هیچ استحقاقی به آن رسیده اید، حاشا که من و «ملیحه» جز بدبخت ترین های این مملکتیم.

 اما ببین !

 «... در کارگاه قالی بافی این مملکت

 -         بر عکس سفارش شما -

 همه جا را سبز بافته اند

 روی سبزها، گل ها ، شکوفه ها ...

 یادت باشد قناری ها خواهند خواند

        حتی اگرشما نخواهید.

                     طبیعت کار خودش را خواهد کرد

                                  با «صدام» یا بی «صدام» !

 یادت باشد

 عروسک کوکی خوشبخت !

 «بن لادن» قادر نیست شکوفه زدن گل ها را ترور کند

                                              یا بوی اطلسی ها را

 بهار به این باغچه خواهد آمد.

 ما به امید زنده ایم.

 به این امید که تو آن روز هم خوشبخت باشی !

 و بین تمام آرزوهای رنگینت بچرخی

 این بار با اراده خودت

 نه با اراده کسی که کوکت کرده است !!

 باور کن بهار آمدنی است

 ... بهار آمده است

 «یُسر» در عین «عُسر» اتفاق افتاده است.

 ...

 باور کن ! »

 اما برای این که مستنداتت تکمیل شود، خودم برایت می نویسم :

 خوشبختم که از 5 کاری که عوض کرده ام ، 3 کارشرا به خاطر دغدعه ها و اعتقادات سیاسی ام از دست داده ام و به آن اضافهکن رد گزینش فوق لیسانس که ... .

 خوشبختم که زندگی عاشقانه ای دارم و دوستی های عاشقانه ای ... . که در این زمانه ولایت فقیه دوم، زمانه ای که همه جور ارزشی با پول قابل محاسبه است، به هیچ وجه در قیمت و وصف نمی گنجد و دُری است کمیاب.

 حالا گیرم که در جامعه کثیفی که امثال تو به لجن کشیده اند، اگر چه در شرایط نسبی خوبی قرار داریم، اما به اندازه شایستگی هامان در جایی که باید، نیستیم. این بدبختی من و امثال من نیست، بدبختی جامعه ای است که ریش را به مغز ترجیح می دهد و بز اخفش بودن را به منتقد اصلاح گرا !

 خوشبختم که در زندگی کوتاهم روزهایی هست و روزهای زیادی هست که بتوان از آن ها حرف زد و شرمنده مخاطبان آن حرف ها نشد. ( مشکلی که می دانم شماها عجیب گرفتارش هستید !)

 خوشبختم که تا امروز توانسته ام حداقل آن قدر خود را محکم نگه دارم، که با وجود مراودات سیاسی- اجتماعی زیاد، زیر بیرق هیچ گروه و حزبی سینه نزنم.

 خوشبختم که در یکی از آبرومندترین دوره های تاریخ جنبش دانشجویی کشور، عضوی کوچک، «معمولی» ، اما پرتحرک از آن بوده ام.

 خوشبختم که سمبل گروه مستقل و کوچک ما در آن روزها ( یعنی عنوان : «جمعی از دانشجویان معمولی ! » با تاکید بر علامت تعجب آخرش! ) آن هم در آن هنگامه که همه برای خود اسم ها و عناوین پر طمطراق انتخاب می کردند. آن قدر بار داشت که حالا یادش و یادآوری اش بعد از 11 سال، یک جاهایی را از یک کسانی بسوزاند و به واکنش های هیستریک این چنینی وادارد.

 و مهمتر از همه خوشبختم که هستم و از بودنم به کسی ضرری نمی رسانم !!

 تهران -  7 بهمن ماه 1385

/ 35 نظر / 77 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آشنا

به دنبال يک دوست به وبلاگ شما رسيدم ولي تنها کسي را که پيدا نکردم آن دوست بود. در عوض وبلاگ دوستان ديگر رها، افرا و ... را پيدا کردم

تينا

تنها ... چون ستاره‌اي كه از مدار خويش بار سفر بسته باشد

سمانه

خدا وندا تو مي داني كه چه دشوار است انسان بودن وماندن در اين دنيا و چه زجري مي شكد آنكس كه انسان است و از احساس سرشار... موفق باشي و شاد

مسعود

فرامرز جان خوبی خیلی وقته خبری ازت نیست

مجتبي

سلام به تازگي لينك باكسي را افتتاح كرده ام و براي بالا كشيدن ان به شما وبلاگ داران عزيز نيازمنديم براي بالاتر بردن آمار خود و نيز بالا كشيدن باكسه ما لطفا باكسه ما را در وب خود قرار دهيد و براي ما لينك ارسال كنيد حجمه لينكباكس بسيار كمه و در وبه شما اختلال ايجاد نميكنه (فقط 6 كيلوبايت حجم داره!!!!!) Addresse linkbox http://mabox.us.to adrese webloge ma http://ma.bix.ir به وبلاگهايي كه امرشان بالاي 2000 باشد لينك ثابت ميديم آماره لينكباكسه ما در حال حاضر 10000 تا 15000در روز است با تشكر از همكاريه شما دوسته عزيز

شادی

سلا م .خوشحال مي شم نوشته های جديدتونو ببينم.موفق باشين.

تکشاپ.نت

آرشیو 20 ساله مجله Circuit Cellar ، آرشیو 10 ساله مجله EPE و آرشیو 10 ساله مجله Elektor • آرشيوي ارزشمند و بينظير از مجموعه مجلات معتبر الکترونيک در جهان با موضوعات الکترونيک کاربردي ، کامپيوتر ، روباتيک ، برق و مخابرات • مجلات فوق از قدیمی ترین ، معتبر ترین و کاربردی ترین مجلات جهان در حوزه مهندسی برق و الکترونیک می باشند . مطالب این مجلات از مقالات علمی - تخصصی گرفته تا پروژه های آموزشی همیشه متنوع بوده و این تنوع باعث محبوبیت آن در نزد دانشجویان و علاقمندان رشته های مختلف الکترونیک شده است • در میان موضوعات مختلف در سری کامل این مجلات می توان به انواع پروژه های آنالوگ ، دیجیتال ، مخابراتی ، میکروکنترلر ، برنامه نویسی ، اینترفیس و بسیاری دیگر اشاره نمود • آرشیو کامل این مجلات تا آخرین شماره سال 2007 برای علاقه مندان علم الکترونیک از مبتدی تا حرفه ای گرد آوری شده و با قیمت استثنائی آماده ارائه به دانش آموختگان و علاقه مندان رشته های برق ، الکترونیک ، کامپیوتر و روباتیک میباشد •

محسن اشتياقي

از بس که دير يافتمت نوبتم گذشت حسرت به عمر رفته جزای قصور من

احمد طالبی

سلام فرامرز حق بده که اگر يک دوست قديمی را توی اينترنت پيدا کنی و بيايی توی وبلاگش و بعد ببينی داره در مورد دعواهای قديمی حرف می زنه و آفتابه گرفته به اين و اون خيلی حال خوشی بهت دست نمی ده. برای امثال من که بعد از اون دعواها اومديم انجمن و همون موقع هم حالمون از اين دعواها گرفته می شد، تکرار اين خاطرات واقعا دلگيرکننده است. اسم فرامرز حجازی من را ياد شعر «در گرگ و ميش گله به تاراج گرگ رفت...» می اندازه. در هرصورت شاد و موفق باشی.